• جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۷:۲۶
  از سوی موسسه خانه كتاب
  کتاب «چهل سال نشر کتاب در ایران» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تالیف و تنظیم مجتبی تبریز نیا و عیسی عباسی از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد.
 • دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  در این رمان، نویسنده ابتدا تصویری گذرا از چهره خفقان گرفته تهران به دست می‌دهد، سپس از یک تابلوی نقاشی، مرسوم به چشمهایش سخن می‌گوید .نقاش این تابلو استاد ماکان ده سال قبل از به نمایش گذاردن تابلو درتبعید در گذشته است .کسی نمی‌داند که استاد این تابلو را به چه منظور و برای چه کسی تصویر کرده است .سرانجام زنی خود را صاحب چشمها معرفی می‌کند و راز آن را آشکار می‌سازد .این رمان حال و هوای سیاسی دارد.
 • دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
   کتاب حاضر، داستان بسیار معروف و ستوده شده فارسی است که از ۴ فصل تشکیل شده که هر فصل از زبان یک روای نقل می‌شود. داستان در مورد خانواده «جابر اورخانی» تاجر آجیل در اردبیل است که ۴ فرزند دارد. «یوسف» پسر اول که بسیار ساده و احمق است و کسی کاری به کار او ندارد. «آیدا» و «آیدین» که دوقلو هستند و بسیار زیبا. «آیدین» پسری حساس، دارای روحی لطیف و عاشق شعر و کتاب. پدر تا حد امکان «آیدین» را تحقیر و زندگی او را لگدمال می‌کند تا او را از کتاب به‌سوی کسب بیاورد. «آیدین» عزیزدردانه مادرش است. «آیدا» دختری محکوم در خانواده‌ای متعصب. دختری که پدر به او دستور داده حق خروج از آشپزخانه را ندارد. فرزند چهارم «اورهان» است پسری عاشق تجارت و کسب‌وکار و عزیز پدر. و ما شاهد نابودی و جنون همه این اعضا هستیم. داستان پر است از ظلم و ناراحتی و نامردی. کشته شدن روح و جسم و علاقه.
 • سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  کتاب حاضر، رمانی ترکی از دو روایت تودرتو است، در باب زندگانی «مولانا» و «شمس» و نیز یک ویراستار آمریکایی و نویسنده‌ای اسکاتلندی که رمانی درباره «مولانا» نوشته‌اند. رمان بیش از بیست راوی دارد و نویسنده انواع تکنیک‌های نویسندگی را در آن آزموده است. در این کتاب شعرهایی از «مولوی» در کتاب نقل شده که پیدا کردن اصل فارسی آن‌ها از موارد دشوار ترجمه این کتاب بود و نیز منتقل کردن سبک و شیوه روایت راوی‌های گوناگون دشواری خاص خود را دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «همه اعضای خانواده دورهم نشسته بودند و غذا می‌خوردند. شوهرش داشت بشقابش را با غذای موردعلاقه‌اش ران سرخ‌شده مرغ پر می‌کرد».
 • شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
  کتاب حاضر، رمانی انگلیسی است که با زبانی ساده و روان نگاشته شده است. داستان با پرداخت مناسب شخصیت‌ها و توصیف عمیق‌ترین احساسات و افکار آن‌ها و همچنین با بیان دقیق جزئیات صحنه‌ها، نگاشته شده و خواننده را با خود همراه می‌کند. در داستان می‌خوانیم: «زن بیدار شده است، به بالش تکیه داده و کتابچه راهنمای مسافرت کنار تختخوابش را ورق می‌زند. آن‌ها از زندگی‌شان راضی و خوشحال هستند و می‌خواهند برای اولین تعطیلات درست‌وحسابی‌شان، بهترین جا را انتخاب کنند. اما هر کدام از آن‌ها جاهای متفاوتی را برای مسافرت پیشنهاد می‌دهند».
 • پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۱۴
  استاد شهيد مطهري:
  کتاب حماسه حسینی شامل 25 سخنرانی از استاد مطهری است که بین سال‌های 1347 تا 1352 ایراد شده است. انتشار مکرر این کتاب از کارآمدی این اثر در تبیین قیام عاشورا خبر می‌دهد. از نظر اثربخشی نیز باید گفت که کتاب حماسه حسینی در ردیف دیگر آثاری که به ابعاد سیاسی و اجتماعی حادثه عاشورا پرداخته‌اند قرار دارد و در تثبیت نگاه نو به نهضت امام حسین (علیه السلام) نقش عمده داشته است.