کدخبر : 1189
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳

حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری کمتر از دو میلیون تومان افزایش می یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری که کمتر از دو میلیون تومان دریافت می کنند، افزایش یابد.

 

شهریار نیوز به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس بند ج تبصره ۱۲ بخش هزینه ای بودجه سال ۹۷ کل کشور را با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مجاز کردند اعتبار ردیف ۳۷- ۵۵۰۰۰۰ جدول شماره(۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که دریافتی‌ماهانه آنها کمتر از بیست‌میلیون(۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال می‌باشد، براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاههای ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح را مکلف کردند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۷ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از یک فروردین ۱۳۹۷ اعمال کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند د تبصره ۱۲ بخش هزینه ای بودجه ۹۷ تصویب کردند به منظور تکمیل یا احداث مجتمع‌های اداری شهرستان‌ها، استانداران موظفند پیشنهاد فروش ساختمان‌های ملکی دستگاههای اجرائی مستقر در شهرستان‌های استان را به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارائه و پس از تصویب، درآمد حاصل را به ردیف درآمد عمومی ۲۱۰۲۰۱ واریز نمایند. درآمد حاصله پس از مبادله موافقتنامه، صرف تکمیل یا احداث مجتمع اداری همان شهرستان‌ها می‌شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورای برنامه‌ریزی استان را موظف کردند در شهرستان‌هایی که مجتمع اداری در حال ساخت با اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت کشور دارای بیش از هفتاد درصد (۷۰%) پیشرفت فیزیکی است، اعتبار لازم برای تکمیل آن را در بودجه استانداری ذی‌ربط منظور نماید.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما