کدخبر : 1965
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱

رونمایی و نقد و بررسی کتاب “شادی و نشاط در اسلام” برگزار شد

مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب "شادی و نشاط در اسلام" نوشته دکتر فردین احمدی با حضور نویسنده اثر و دو منتقد آن برگزار شد 

مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب “شادی و نشاط در اسلام” نوشته دکتر فردین احمدی با حضور نویسنده اثر و دو منتقد آن برگزار شد
در این نشست که در تهران، کتابخانه شهدای نیروی زمینی برگزار شد، دکتر احمدی، نویسندۀ کتاب “شادی و نشاط در اسلام” در خصوص اثر خود توضیحاتی ارائه نمود. در تعریف شادی، آن را  نوعی احساس درونی و رضایت باطنی دانست. ایشان مهمترین دغدغه خود از نگارش کتاب را نشان دادن دیدگاه اسلام و عدم مخالفت آن با شادی و نشاط دانست و در این خصوص به سخنی از شهید مطهری اشاره نمود که بعضی مقدس مآبان و مدعیان تبلیغ دین، به نام دین با همه چیز به جنگ برمیخیزند و شعارشان این است که اگر میخواهی دین داشته باشی به همه چیز پشت پا بزن، شاد مباش و شادی نکن، از خلق بگریز و به انزوا پناه ببر.
و نیز با بیان این نکته که هدف او ارائه مطالبی برای تمام مخاطبان بوده از این رو تلاش نموده تبیین دیدگاه اسلام در این خصوص از دایره تخصصی آن خارج شود تا برای تمام اقشار قابل استفاده باشد. ایشان الگوی خود برای نگارش کتاب در این خصوص را برخی از برنامه های شاد و مفرح رسانه دانست که توانسته در میان خانواده ها از محبوبیت برخوردار شود، از این رو نشان دادن دیدگاه اسلام که با شادی و نشاط مخالفتی ندارد میتواند بسیاری از افراد را  به طور غیر مستقیم جذب نماید.
در این نشست منتقدان نیز به ارائه نکاتی در خصوص کتاب پرداختند و یکی از مهمترین نقاط قوت کتاب را روان و سلیس بودن متن آن دانستند.
در این مراسم همچنین از برگزیدگان شعر آیینی محرم نیز تجلیل به عمل آمد و شاعران حاضر برخی از سروده های خود را قرائت کردند.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما