کدخبر : 2045
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷

کتاب «بررسی منشور اخلاق دوستی، محبت و برادری در راستای وحدت امت اسلامی» رونمایی شد

یین رو نمایی از کتاب «بررسی منشور اخلاق دوستی، محبت و برادری در راستای وحدت امت اسلامی» نوشته دکتر فردین احمدی، ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷،  همزمان با هفته فرهنگ و کتاب و آغاز هفته وحدت، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.

شهریار نیوز، سرویس فرهنگی: آیین رو نمایی از کتاب «بررسی منشور اخلاق دوستی، محبت و برادری در راستای وحدت امت اسلامی» نوشته دکتر فردین احمدی، ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷،  همزمان با هفته فرهنگ و کتاب و آغاز هفته وحدت، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.

کتاب مذکور که برگرفته از قرآن، نهج البلاغه و سخنان امام و رهبری است، در چهار فصل به بررسی رابطه محبت خدا به بندگان، محبت بندگان به خداوند و محبت مومنان نسبت به یکدیگر پرداخته است.
نویسنده در مقدمه کتاب، وحدت و همبستگی را رمز پایداری و پویایی اسلام میداند.
محبت یکی از خلقیاتی است که به گفته معصومین، اساس دین دانسته شده است. ایشان با اشاره به سخنی از حضرت امیر المومنین، نعمت اتحاد و محبت و الفت را به علت منافع عظیم و دافع ضررهای فراوان که در آن وجود دارد، از ارزشی بالا برخوردار میداند.
اخلاق حبّ و بغض، دو مظهر جذب و دفع عمومی در جوامع بشری و از مسائل ریشه ای در اخلاق اسلامی است و از آنجا که اساس زندگی بشر بر آن استوار است، در تربیت و اصلاح انسان نقش موثری ایفا میکند.
این کتاب در ۸۰ صفحه توسط انتشارات نظری در مهرماه ۱۳۹۷ منتشر گردیده است .
دکتر فردین احمدی، نویسنده ی کتاب «بررسی منشور اخلاق دوستی، محبت و برادری در راستای وحدت امت اسلامی» نیز می گوید: من به عنوان یک نویسنده و فعال پژوهشی بر خود لازم دانستم که از یک محرک مهم بنویسم، محرکی که به عنوان عاملی نیروزا امت اسلام را در جهت رسیدن به یک وحدت و انسجام به حرکت در می آورد و آن «اخلاق دوستی، محبت و برادری» ست. این عامل میتوان مانع مهم و پر قدرتی در برابر خدعه ها و مکرهای دشمنان جامعه ی مسلمین باشد و در کنار تجهیزات نظامی، پازل قدرت را برای مسلمانان تکمیل نماید.

نویسندگی یک رسالت است که بر دوش رسولان قلم به دست نهاده شده است.
این پژوهشگر از آنجا که قدرت نظامی و اخلاقی را باهم موثر میداند، این کتاب را به شهدای اقتدار تقدیم نموده است تا یادآور شود این ها مکمل و متمم یکدیگر هستند.

در این مراسم از ۷ کتاب دیگر از نویسندگان این شهرستان نیز رونمایی شد.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما