کدخبر : 2419
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
برگزار شد:

دیدار صمیمی فرماندار شهرستان ملارد با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این شهرستان

توکلی کجانی، فرماندار شهرستان ملارد از فعالان فضای مجازی خواست تا مردم را به استفاده از پیام رسان های داخلی ترغیب نمایند.

شهریار نیوز، سرویس فرهنگی اجتماعی: روز یکشنبه یازدهم آذرماه، دیدار صمیمی فرماندار شهرستان ملارد با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. در این دیدار، توکلی کجانی، فرماندار شهرستان ملارد از فعالان فضای مجازی خواست تا مردم را به استفاده از پیام رسان های داخلی ترغیب نمایند.
در این نشست صمیمی برخی از فعالان مجازی به بیان دیدگاه خود پرداختند.
دکتر فردین احمدی: نویسنده، پژوهشگر و نخبه شهرستان ملارد که مدیریت سه کانال، با عنوان های کشف استعداد برتر، تربیت مهدوی و انگلیسی برای شیعیان را بر عهده دارد، پس از معرفی خود، به توضیح در خصوص این کانالها پرداخت و مخاطبان خود را در  تلگرام بالغ بر ۲۰۰۰ نفر و در پیام رسان ایتا ۷۰۰ نفر و سروش ۲۰۰  عنوان نمود.
ایشان با توجه به مشکلات موجود در شهرستان، رویکرد خود را در فضای مجازی، آموزش، تربیت و مسائل فرهنگی دانست که از سال ۹۴ در این راستا فعالیت خود را آغاز نموده است.
ایشان مخاطبان خود را از میان مربیان، معلمان آموزش و پرورش، موسسات فرهنگی، نویسندگان و اهالی فرهنگ، اولیا و دانش آموزان و کودکان معرفی کرد.
احمدی در ادامه، فعالیت بیشتر کانالها و فعالیت های مجازی در سطح شهرستان را در راستای رسیدن به برخی اهداف خاص عنوان کرد، که برخی از این افراد یا از اعضای سابق شورای شهر بوده اند و یا از افراد نزدیک به مسئولین به ویژه شوراها هستند و یا با هدف شرکت در انتخابات و معرفی خود به فعالیت در فضای مجازی می پردازند و یا در راستای تبلیغ گرایش سیاسی خاصی دست به فعالیت میزنند که خروجی چنین فعالیتهایی را میتوان  تاثیرات در انتخابات روستایی و شهری دانست. ایشان مهمترین نقد وارد بر فعالیت این کانالها را،  تبلیغ و اطلاع رسانی در خصوص برخی افراد شاخص و یا برنامه ها و جلسات آنها بیان کرد و تشکیل این تعداد کانال جهت تبلیغات و آن هم  با اهداف مشخص را غیر ضروری دانست و  در ادامه به این نکته اشاره نمود که به دلیل تبلیغات، صرفا برخی اخبار خاص گزارش میشود و اغلب فعالیتهای فرهنگی و علمی گزارش نمیشود. ایشان از فعالان مجازی شهرستان ملارد نیز درخواست نمود تا در راستای معرفی بهتر و بیشتر این شهرستان گام بردارند .
جامه بزرگی یکی دیگر از فعالان فضای مجازی شهرستان ملارد به بیان دیدگاه خود پرداخت و فضای مجازی را از با ارزشترین سرمایه ها جهت اطلاع رسانی به مردم دانست و مردم را لایق بهترین ها دانست. ایشان از مسئولین درخواست نمود تا فعالان مجازی را به رسمیت بشناسند و در این خصوص به سخن مقام معظم رهبری اشاره نمود که اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما