کدخبر : 2678
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۶:۳۹
برگزار می شود

نمایشگاه بزرگ نوروزی در موزه آبگینه، جشن ۱۲ سفره… ۱۲ جشن

جشن 12 سفره... 12 جشن با حضور اقوام ملی ایران، بازدید گردشگران خارجی، بازدید تورهای نوروزی از 29 اسفند 97 تا 13 فروردین 98 از ساعت 9 صبح تا 8 شب برگزار می شود.
  1. شهریار نیوز، سرویس فرهنگی: جشن ۱۲ سفره… ۱۲ جشن با حضور اقوام ملی ایران، بازدید گردشگران خارجی، بازدید تورهای نوروزی از ۲۹ اسفند ۹۷ تا ۱۳ فروردین ۹۸ از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب برگزار می شود.

 

موزهٔ آبگینه یکی از موزه‌های شهر تهران است. این بنا خانه‌ای تاریخی مربوط به دوره قاجار است و در تهران، خیابان سی تیر جای گرفته‌است. این اثر در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۰۱۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. موزه آبگینه موزه تخصصی شیشه و سفال است.

این موزه یکی از پربازدیدکننده‌ترین موزه‌های شهر تهران است و بیشتر بازدیدکنندگان آن گردشگران خارجی هستند. سالانه به‌طور میانگین بیش از ۲ میلیون نفر از این موزه بازدید می‌کنند.

 

پیشینه

این مجموعه از ۱۳۰۰ تا ۱۳۳۰ خانه و محل کار قوام‌السلطنه بود و بعد از آن مدت هفت سال در اختیار سفارت مصر قرار گرفت. بعد از آن، به ترتیب محل استقرار سفارت افغانستان وبانک بازرگانی بود. در سال ۱۳۵۵ دفتر فرح پهلوی این عمارت قاجاری را برای راه اندازی موزه خریداری کرد و با همکاری مهندسان ایرانی و اتریشی نوسازی و بهسازی آن آغاز شد. طراحی این موزه به مهندسان ایرانی و طراحی ویترین‌ها و معماری داخلی آن به هانس هولاین، معمار برجسته اتریشی سپرده شد. هولاین در طراحی موزه آبگینه از آثار برجسته تاریخی ایران مانند کاخ تچر، ستونهای تخت جمشید، قوس‌های صفوی و کعبه زرتشت الهام گرفته و با اینکه ویترینها و فضای کلی موزه به شیوه مدرن طراحی شده‌اند، اما این طراحی مدرن به فضای کلی ساختمان آسیب نزده و در هماهنگی کامل با آن است.

 

در این نمایشگاه برای فروش صنایع دستی، غرفه هایی به صاحبان صنایع دستی واگذار می شود، برای ثبت نام  برای دریافت غرفه با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

۰۹۱۰۷۸۹۰۶۶ اقدم

موزه آبگینه در تهران، خیابان جمهوری ، خیابان سی‌تیر، پلاک ۷۵ واقع است

مطالب مرتبط
دیدگاه شما