کدخبر : 2751
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
توسط انتشارات نظری:

کتاب «ماز» در ۳ جلد روانه بازار شد

اثری که به رفع اختلالات یادگیری با بازی و سرگرمی پاسخ می دهد. این کتاب ها در سه جلد و از آسان به سخت گردآوری شده و در پایان یکی از جلدها هم تعدادی از کارهای طراحی شده دانش آموزان در زمینۀ ماز به پیوست آمده است.

شهریار نیوز، سرویس فرهنگی: اثری جدید با عنوان «ماز» در سه جلد از دکتر فردین احمدی، شایسته و شادی احمدی روانه بازار شد.

در گفتگو با دکتر فردین احمدی، معرفی مختصری از کتاب ماز در زیر به خوانندگان گرامی ارائه می شود.

کتاب «ماز» اثری که به رفع اختلالات یادگیری با بازی و سرگرمی پاسخ می دهد.
این کتاب ها در سه جلد و از آسان به سخت گردآوری شده و در پایان یکی از جلدها هم تعدادی از کارهای طراحی شده دانش آموزان در زمینۀ ماز به پیوست آمده است.

شایسته احمدی که خود دانشجوی دکترای روانشناسی تربیتی و معلم مقطع ابتدایی است؛ هدف از گردآوری این مجموعه را این طور بیان می کند: «دانش آموزان در سنین پایین، معمولاً اشکلات دقتی و تمرکزی بسیاری دارند، این اشکالات اگر نادیده گرفته شوند در طول دوران تحصیل، خود را به صورت اختلال یادگیری نشان می دهند؛ یکی از راه هایی که به ایجاد تمرکز کمک می کند مازها هستند که ما سعی کرده ایم انواع ماز را از آسان به مشکل گردآوری کنیم. به عقیدۀ ما این مجموعه علاوه بر مناسب بودن برای کار و اجرا در مراکز اختلال یادگیری، مراکز پیش دبستانی ، مهدکودک ها و مدارس ابتدایی؛ به کار مقاطع بالاتری همچون متوسطۀ اول و دوم و حتی افراد دانشگاهی و بزرگسال نیز می آید؛ چون کم نیستند بزرگسالانی که در مقولۀ تمرکز مشکل دارند. کتاب های ماز تنها یکی از ده ها موضوعی است که گروه مولفان در زمینۀ رفع اختلالات یادگیری در نوبت چاپ دارند و در آینده، عناوین بعدی نیز چاپ و به بازار عرضه خواهد شد».

این نویسنده که خود دکترای ادبیات و دبیر ادبیات فارسی است می گوید: «دانش آموزان و افرادی که اشکالات دقتی و توجهی دارند، معمولا در نوشتنشان مشکلاتی از قبیل جا انداختن حروف، کم یا زیاد گذاشتن دندانه ، حذف یا زیاد گذاشتن سرکش، تشدید ، نقطه و … را دارند که تلاش ما این است که با اینگونه بازی های دقتی، به رفع و حل آن کمک کنیم».

فردین احمدی، یکی دیگر از مؤلفان کتاب گفت:یکی از مشکلات کودکانی که اختلال یادگیری دارند، عدم تمرکز است؛ به ویژه گروهی که عادت های مطالعه و تجربیات موفق را گسترش نداده اند و قادر به درک، ادغام و یکپارچه سازی داده هایی که دریافت می کنند، نیستند.

یکی از راه هایی که به ایجاد تمرکز در کودکان دارای اختلال یادگیری یاری می رساند و به پیشرفت آنها در زمینه های مختلف کمک می کند؛ ماز است، مازها مجموعه ای از مسیرهای مارپیچ و پرپیچ و خم هستند که با عبور ازآن، می شود به هدف مورد نظر که همیشه در تاریخ روان شناسی مورد بحث بوده اند و با وادار کردن کودک به طراحی یک نقشه ی ذهنی، به او این امکان را می دهند که دست به آزمون و خطا بزند و برای رسیدن به مقصد چندین راه را امتحان کند و به مهارت برنامه ریزی و حل مسأله دست پیدا کند.

یکی از مشکلات کودکانی که اختلال یادگیری دارند، عدم تمرکز است؛ به ویژه گروهی که عادت های مطالعه و تجربیات موفق را گسترش نداده اند و قادر به درک، ادغام و یکپارچه سازی داده هایی که دریافت می کنند، نیستند.

این مولف در پایان بیان کرد: «مدیران و معلمانی که تعداد بالایی از این کتابها را سفارش دهند از تخفیف ویژه برخوردار خواهند شد و دوستان و دانش آموزانی که تمایل دارند آثار آن ها در چاپهای بعدی این مجموعه کتابها چاپ شود ، فایل اسکن شده کار خود را به صورت به آدرس ایمیل fardinahmadi6969@gmail.com ارسال کنند».

شما می توانید نویسنده بزرگی شوید
با ما همراه باشید.
۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

مطالب مرتبط
دیدگاه شما