کدخبر : 2799
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸

جزئیات برنامه های اولین دوره جشنواره پروژه های دانش آموزی ابن سینا اعلام شد

جزییات برنامه های اولین دوره جشنواره پروژه های دانش آموزی سینا اعلام شد

در نشست خبری اولین دوره جشنواره پروژه های دانش آموزی سینا که در تاریخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۷ در ساختمان دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، جزئیات برنامه های این جشنواره تبیین و اعلام شد.
در همین خصوص، الناز فطیرخورانی دبیر جشنواره گفت: جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا به عنوان رویداد بزرگ علمی و پژوهشی با همکاری پلتفرم آموزشی سینا و واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در روز‌های ۲۹ تا ۳۱ فروردین ماه در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد با حضور بیش از ۵۱۰۰ دانش آموز هر سه مقطع تحصیلی دبستان، دوره اول و دوم متوسطه به همراه دبیران راهنمایشان از ۱۹ استان کشور در قالب ۱۳۰۰ تیم برگزار خواهد شد.
وی افزود: اولین دوره این جشنواره بین‌المللی در ۵ محور غرفه‌های نمایشگاهی در قالب ۲۲۰ تیم، سمینارهای پژوهشی ۴۱۰ تیم، مسابقات دانش‌آموزی ۵۰۰ تیم ، محتوای دیجیتال ۵۰ تیم و سخنرانی علمی ۱۲۰ تیم برگزار خواهد شد که گستره بخش‌ها و گرایش.ها، این جشنواره را از لحاظ کیفی نسبت به سایر جشنواره‌های دانش‌آموزی متمایز می‌کند. همچنین در این رویداد علمی پژوهشی، دستاورد‌ها و پروژه‌های دانش آموزان از سوی اساتید دانشگاه داوری خواهد شد و گروه‌های برگزیده علاوه بر اهدا جوایز نفیس نقدی، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات نیز دریافت می‌کنند و به مسابقات جهانی اختراعات اعزام خواهند شد.
فطیرخورانی، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی گروه‌های برتر دانش آموزی جهت همکاری و مبادلات علمی و فنی با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و صنعتی را از برنامه‌های اصلی این جشنواره نام برد.

وی تصریح کرد: گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‏آموزان، ایجاد زمینه‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های بالقوه دانش‏آموزان، ارایه و عرضه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری‌ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری،افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.
گفتنی است، حامیان این رویداد وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، سازمان جوانان هلال احمر، شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شرکت توسعه کسب و کار ایرانی (توسکا)، معاونت متوسطه آموزش و پرورش پژوهش سرا‌های دانش آموزی، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جامعه المصطفی، جهاد دانشگاهی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری تهران، سازمان آب و فاضلاب و کانون دانش آموزی هلال احمر هستند.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما