کدخبر : 3976
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران مشترک با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اسلامشهر با حضور رحمانی وزیرصنعتو محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد.

🔸فرماندار اسلامشهر در پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران گفت :

🔸تعداد اتحادیه های صنفی مستقر در اسلامشهر اسلامشهر با کلانشهرهای تهران و مشهد برابری می کند.

🔸در سال ۹۷ قریب به ۳۴ جلسه اقتصاد مقاومتی در اسلامشهر داشتیم که بیشتر مصوبات آن اجرایی شده است و ۴۸ مصوبه هنوز عملیاتی نشده است.

🔸مشکل نخست صاحبان صنایع در وهله اول در ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان و فعالین تولید است.

🔸مسائل مربوط به نانوایی ها است که مردم از کیفیت پایین نان ناراضی هستند و ازطرفی نانوا ها نیز ناراضی از عدم افزایش قیمت نان هستند.

🔸مدیران شهرستانی دارای حداقل اختیار در تصمیم گیری هستند و باید از مدیران استانی کسب تکلیف کنند.

🔸ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت:

🔸یکی از خواسته های صنعتگران تغییر کاربری اراضی کشاورزی است و پیشنهاد می کنم مجوز احداث شهرک صنعتی در اسلامشهر را صادر کنید.

🔸استان تهران رتبه نخست تولید گل و قارچ در کشور را داراست و البته امروزه گل استان تهران در بازارهای بین‌المللی مشتری های خاص خود را دارد.

🔸مقدمات احداث پایانه صادرات قارچ در اسلامشهر با جانمایی زمین آغاز شده و این طرح مرحله کارشناسی است و با احداث این پایانه ۲۰هزار نفر اشتغال‌زایی صورت خواهد گرفت.

🔸خط قرمز ما تغییر کاربری بدون مجوز اراضی کشاورزی است و البته در خصوص تغییر کاربری اراضی درجه دو و سه نهایت مساعدت را با صنعت گران خواهیم داشت.

🔹محسنی بندپی در پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران گفت :

🔹تلاش های فرماندار اسلامشهر در رفع مشکلات صاحبان این صنایع این شهرستان قابل تقدیر است.

🔹واقعیت این است که جنگ اقتصادی و عملیات روانی آمریکا امسال به اوج خود رسیده است و اگر تدبیر نکنیم و اقتصاد مقاومتی را نهادینه نکنیم دچار مشکل خواهیم شد.

🔹استان تهران در رونق تولید و تقویت اقتصاد ظرفیت های زیادی دارد اما در مشارکت دادن بخش خصوصی در اقتصاد و گام هایی که در این بخش باید برمی داشتیم کند عمل کردیم.

🔹اصلاح مقررات برای تسهیل قوانین زیست محیطی یکی از الزامات تحقق شعار رونق تولید در استان تهران است.

🔹در اصلاحیه ای که در قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر صورت گرفت در استان قم این ممنوعیت به ۷۰کیلومتر ، در البرز به ۳۵کیلومتر و سمنان به ۶۰ کیلومتر اصلاح شد و در حالیکه این قانون در تهران اصلاح نشد.
🔹استاندار تهران گفت:

🔹از مدیران کل دستگاه های محیط زیست، جهاد کشاورزی و تعاون استان تهران که با شجاعت پای کار تحقق شعار رونق تولید ایستاده اند قدردانی می کنم.

🔹باید قفلی که بواسطه قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر به پای توسعه صنایع در استان تهران زده شده بشکنیم و این کار نیازمند اصلاح مقررات زیست محیطی است.

🔹اجرایی کردن تسهیلات تبصره ۱۸ برای صنایع استان تهران یکی دیگر از اقداماتی است که می توانیم در خصوص شعار رونق تولید انجام دهیم.

🔹با هر معیاری که مدنظر باشد صنایع استان تهران بایدسهمی ۶/۴درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ برخوردار باشند.

🔹ساماندهی واحدها و لکه های صنعتی در اسلامشهر را در دستور کار داریم.

🔹کمبود آب و برق در شهرک های صنعتی بسیار مشکل ساز شده است و برای رفع این مشکل با تخصیص تسهیلات برای احداث پست ۱۰۰۰ مگاواتی صورت خواهد گرفت.

🔹به فرماندار اسلامشهر توصیه می کنم از ظرفیت جوانان اسلامشهری در راه اندازی شرکت های دانش بنیان وسایر حوزه ها استفاده کند.

🔸وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۶۰درصدی صادرات کفش در کشور و کاهش ۷۷ درصدی واردات بودیم و این رقم در مورد پوشاک ۶درصد افزایش صادرات و ۳۱درصد کاهش واردات است.

🔸رضا رحمانی بعد از ظهر چهارشنبه در پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران که با حضور استاندار تهران و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی در اسلامشهر برگزار شد، طی سخنانی گفت: جمعیت اسلامشهر از بسیاری از استان های کشور بیشتر است و نباید شهرستان های استان تهران و دیگر نقاط کشور را را با یک متر اندازه گرفت.

🔸وی به درصد بیکاری اسلامشهر اشاره کرد و گفت: بیکاری ۱۰.۳ درصدی برای اسلامشهر با توجه به جمعیت زیاد این شهرستان نرخ بالایی است، حتی یک بیکار در جامعه نیز زیاد است، لذا باید همه به توسعه واحدهای صنعتی کمک کنیم.

 

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاه شما