کدخبر : 417
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۱
رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس مطرح کرد:

مصوبات سفر رئیس جمهور محقق نشد/ تلاش بی نتیجه برای ملاقات با فرمانداری

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس گفت: مصوبات سفررئیس جمهور به این منطقه،بعدازگذشت قریب به دو سال محقق نشده و متأسفانه درخواست های مکرر برای ملاقات با فرماندار قدس نیز بی نتیجه بوده است.

شهریار نیوز، سرویس سیاسی: احمد خراسانی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد از عدم آسیب شناسی دقیق مشکلات شهرستان قدس با هدف بررسی و بحث و تبادل نظر کارشناسی در زمان حضور استاندار تهران و مدیران کل استانی در این منطقه اظهار داشت:متأسفانه به جز رئیس شورای اسلامی شهر قدس، هیچکدام از اعضای مجموعه مذکور به عنوان نمایندگان مردم در شهر به مراسم دعوت نشدند و می طلبد نگاه ویژه تری به جایگاه شورای شهر به عنوان افرادی که به مشکلات و نارسایی های مردم و شهر اشراف دارند، لحاظ شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس گفت:گزارش های طرح شده از سوی برخی مدیران کل استانی در طی مراسم برگزار شده در این شهرستان دقیق به نظر نمی رسید و برخی مطالب عنوان شده با واقعیت ها همخوان نیست.

خراسانی عنوان کرد:در گزارش های ارائه شده در حضور استاندار تهران، عنوان شد که ۱۵ میلیارد تومان برای احداث پول ورودی پرداخت شده در صورتی که اعتبارات این پروژه از سوی مدیریت شهری قدس تزریق و دستگاه های دولتی مسئول نقش موثری در این خصوص ایفا نکرده اند.

وی افزود:مردم ساکن در این شهرستان نسبت به برخی دستگاه های اجرایی و دولت انتقادات جدی دارند، زیرا بسیاری از وعده های طرح شده به نتیجه نرسیده است.

خراسانی عنوان کرد:قریب به دو سال پیش، نیازها، ضروریات و مطالبات و درخواست های مردم این شهرستان در قالب نامه ای به رئیس جمهور اطلاع داده شد و در زمان سفر ریاست قوه مجریه به این منطقه، طرح هایی در قالب مصوبات سفر در حوزه های متعددی اعم از مترو، محورهای مواصلاتی، راه های ریلی، بیمارستان، فاضلاب، اسناد مالکیتی مردم و…به تصویب رسید.

وی افزود:با وجود گذشت قریب به دو سال از آن وعده ها، بسیاری از مصوبات مذکور به نتیجه نرسیده است.

رئیس شوای اسلامی شهرستان قدس عنوان کرد:یکی از اصلی ترین و جدی ترین نیازهای فعلی این منطقه، بیمارستان است که مقرر بود ظرف دو سال به بهره برداری برسد، اما پیشرفت فیزیکی این پروژه آنچنان اندک و روند اجرایی پروژه به میزانی کند و ضعیف است که بعید به نظر می رسد تا چهار ماه آینده به نتیجه برسد و اتمام این پروژه در صورت فعالیت مستمر به ۲۰ ماه زمان نیاز دارد.

خراسانی عنوان کرد:سفر رئیس جمهور به این منطقه، قریب به یک میلیارد تومان هزینه در برداشت اما خروجی و نتایج حاصل شده از این سفر امیدوار کننده و مطلوب به نظر نمی رسد.

وی افزود:اگر چه استاندار تهران در روز پنجشنبه عنوان کرد، تمامی وعده های دولت اجرایی و محقق خواهد شد اما با گذشت قریب به دو سال از حضور رئیس جمهور و طرح وعده های بسیار، پروژه های اشاره شده در وضعیت رضایت بخش و امیدوار کننده ای قرار ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس گفت:منطقه مذکور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند و بنده به عنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس موظف به طرح و انعکاس مشکلات به فرماندار هستم، اما متأسفانه علیرغم مراجعه مکرر و طرح درخواست های متعدد مکتوب و شفاهی، همچنان موفق به ملاقات با وی نشده ام.

بی برنامگی فرمانداری قدس در هفته وحدت

خراسانی با انتقاد از عدم اجرای برنامه و مراسمی شایسته برای گرامیداشت هفته وحدت در شهرستان قدس گفت: متأسفانه فرمانداری این منطقه برنامه مدون و قاعده مندی را برای این هفته تنظیم و اجرایی نکرد.

وی افزود:انتظار می رود در سالروز تاریخی حماسه نهم دی ماه این رویه ادامه نیابد و فرمانداری قدس دقت نظر بیشتری را برای اجرای برنامه ای مناسب و در شأن چنین ایامی و روز تاریخی  لحاظ کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس در خاتمه یادآور شد:امید آن می رود حضور استاندار تهران در این شهرستان، زمینه ای برای گره گشایی مشکلات مردم و برون رفت از انسدادهایی که وضعیت بغرنجی را برای مردم ایجاد کرده است، باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما