کدخبر : 4343
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

برگزاری مراسم تکریم ومعارفه شهردار جدید شهرستان ملارد

🔹مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید ملارد با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد و جمعی از مسئولین و اقشار مختلف این شهرستان در سالن شهید طحانی برگزار شد.

🔹حکم شهردار جدید ملارد حسین موسوی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اهدا شد.

🔹در این مراسم از زحمات و تلاشهای علی سلگی در طول تصدی شهرداری تقدیر بعمل آمده و حسین موسوی به عنوان شهردار جدید ملارد منصوب گردید.

🔸معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در آیین تکریم و معارفه شهردار ملارد گفت:

🔸بر اساس آمار میزان جمعیت شهر نشین استان تهران با جمعیت شهرنشین کشور برابری می کند این موضوع مسئولیت ما را در خدمت رسانی بسیار سنگین می کند

🔸آنچه که شهرداران استان باید به آن توجه کنند تفکیک دو مفهوم شهروند و شهرنشین است که البته دارای تعابیری کاملا متفاوت از هم هستند.

🔸اینکه مردم شهرنشین را به افرادی شهروند که به شهر محل سکونت خود تعلق خاطر داشته باشند نیازمند ارتقای سطح کیفیت خدمات برای شرایط زیست بهتر است.

🔸در فرآیند شهروندسازی مردم مشارکت همه جانبه ‌ شهروندان در امور تاثیر شگرفی دارد.

🔸البته مشارکت همه جانبه مردم در امور شهر تنها به معنای پرداخت عوارض نیست بلکه این مشارکت ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را در بر می گیرد.

🔸تقی زاده گفت:

🔸مشارکت همه جانبه مردم در فرآیند شهروند سازی الزامات دیگری نظیر درک صحیح شهرداران از بایسته های زندگی شهرنشینی را نیز در بر می گیرد.

🔸در شرایط کنونی شاهد تنوع و تعدد روبه رشد نیازها در عرصه های فناوری هستیم و به تناسب همین سرعت نیز مردم از مسئولین توقع اقدام و عمل دارند.

🔸آنچه که در ارزیابی شهرداران برای ما حائز اهمیت است در وهله نخست افزایش میزان رضایتمندی مردم در کنار داشتن خلاقیت، نوآوری، ریسک پذیری، انعطاف از سوی آنان است.

🔸افزایش رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع البته با نصب یک بنر یا استقرار میز خدمت محقق نمی شود و مردم از ما بعنوان کسانی که آنها را انتخاب کرده‌اند توقع خدمات ملموس دارند.

🔸هوشمندسازی شهرها یکی از اولویت های مورد انتظار ما از شهردا آن است و در عین حال یکی از ابزارهای کارآمد در توسعه شهرها محسوب می شود.

🔸شهر ها به منزله موجودات زنده نیازمند توجه شهرداران به افزایش تمامی سرانه ها از جمله سرانه های فرهنگی، اجتماعی، دینی است.

🔸شهردا آن باید از نگاه تک بعدی به توسعه شهرها اجتناب کنند و اساسا توسعه متوازن شهرها مد نظر ماست.

🔸شهر ملارد به واسطه اینکه نخستین شهر غربی در استان تهران است و بمنزله پیشانی شهرهای تهران محسوب شده اولویت نخست در این شهر باید بازآفرینی بافت فرسوده باشد.

🔸شهر ملارد از هر حیث می تواند برای سایر شهرها الگو محسوب شود و هر اقدام خوبی که در مدیریت شهری در ملارد صورت گرفت را می توان به کل استان تعمیم داد.

در نهایت خروجی خدمات شهرداران باید منتج به افزایش رضایتمندی مردم باشد.

🔸با برنامه ریزهای صورت گرفته درصدد کاهش تصدی گری شهردا ی های استان در اجرای طرح های عمرانی و مشارکت بخش خصوصی هستیم.

توکلی کجانی گفت :

🔸 شهردار جدید ظرف مدت یکماه برنامه های خود را برای توسعه و پیشرفت شهر اطلاع رسانی عمومی نماید.

🔸مدیری موفق است که طول خدمت خودحداقل ده مدیر موفق پرورش دهد.

🔸هیچ ارگانی حق دخالت در انتصابات شهردار را ندارد، شهردار باید مدیرانی توانمند و بدون حاشیه انتصاب نماید.

🔸علی رغم تلاشهای صورت گرفته، شهر دارای مشکلات فراروانی است که با ۸ ساعت کار روزانه نمیتوان عقب ماندگی های گذشته را جبران کرد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه شما