کدخبر : 5178
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

اخطار رئیس انجمن صنفی کارفرمایان حرفه فلزات ذوبی و صنعتی شهرستانهای غرب استان تهران در پی منع فعالیت اعضای این صنف در استان

باتوجه به شرایط کنونی کشور و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت حمایت از کارفرمایان و تولیدکنندگان و کارآفرینان، تعطیلی و منع فعالیت صدها واحد صنفی، یک امر غیر شرعی و نامعقول است.

 

شهریار نیوز به نقل از وب سایت انجمن صنفی کارفرمایان حرفه فلزات ذوبی و صنعتی شهرستانهای غرب استان تهران، در پی ممانعت شهرداری های استان البرز از فعالیت شاغلین در این حوزه، اصغرکاظمی منفرد، رئیس انجمن صنفی، در جلسه ای با حضور تعدای از اعضای شاغل در این حرفه، در دفتر مرکزی انجمن صنفی واقع در شهرستان شهریار به موضوع مشکلات و منع فعالیت اعضای صنف ضایعات از سوی شهرداری های  استان البرز پرداخت.

وی افزود: باتوجه به شرایط کنونی کشور و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت حمایت از کارفرمایان و تولیدکنندگان و کارآفرینان، تعطیلی و منع فعالیت صدها واحد صنفی، یک امر غیر شرعی و نامعقول است.

وی گفت: سالیان سال، شهرداریها به دنبال حل صورت مسئله بوده اند و هیچ گونه برنامه ای برای ساماندهی این صنف و شاغلین در این حرفه را نداشته اند.

کاظمی ادامه داد: باتوجه به آئین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف، شهرداریها موظفند به منظور رفع مزاحمت مشاغل و اصناف متناسب با وضعیت فعالیت، مکان استقرار و ماهیت شغلی آنها، نسبت به صدور حکم انتقال، جابه جایی یا رفع مزاحمت از طریق اصلاح فرآیند کار، اقدام نمایند.

وی در ادامه گفت: شهرداریها و دستگاه های اجرایی زیربط موظفند به منظور استفاده از ابزارهای تشویقی از جمله تعیین محل جدید استقرار، تامین زیرساخت های لازم و فراهم کردن تسهیلات بانکی، برای تسهیل در انتقال مشاغل در محل مناسب اقدام نمایند.

کاظمی منفرد ادامه داد: شهرداریها موظفند به جهت کنترل آلایندگیها، نسبت به ساماندهی این صنوف  اقدام نمایند و در صورت عدم ساماندهی و کوتاهی در این امر، حق منع فعالیت اعضای مشغول در این حرفه را نخواهند داشت.

وی اظهار داشت: صنف ضایعات در حال حاضر به عنوان یک حرفه شناخته شده است و این صنف، قطبی توانمند در جهت تامین مواد اولیه کارخانه های فولاد کشور میباشند و شهرداریها در صورت عدم ساماندهی و اقدامات لازم در زمینه ایجاد شهرکهای صنفی و استقرار صنوف در آن محل، حق منع فعالیت آنها را نخواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: تعطیلی و منع فعالیت این صنوف و اعضای زحمتکش آن به بهانه ایجاد آلایندگی و ایجاد مزاحمت، با استفاده از این بهانه و اجاره دادن ضایعات شهرستان به پیمانکاران شهرداری، تخلف و یک امر کاملا غیرشرعی و ناپسندیده ای میباشد.

وی بیان کرد: شهرداری موظف به اجاره دادن پسماندهای شهری میباشد و هیچگونه دخل و تصرفی در اموال و ضایعات  مردم و یا کارگاه ها و شرکتها را نخواهند داشت.

وی افزود: بنده مسئول انجمن صنفی فلزات غرب استان تهران هستم ولی از حق و حقوق تمامی اعضای مشغول در این حرفه در جای جای ایران  دفاع میکنم، چون این صنف در کشور مظلوم واقع گردیده و سالیان سال است که فشارهای نامتعارف و نامعقول اکثر نهادها متحمل اعضای شاغل در این حرفه گردیده است.

کاظمی منفرد افزود: شهرداریها میبایست دنبال راهکار برای ساماندهی و ایجاد زیرساخت های اساسی و کارشناسی شده باشند، با حل صورت مسئله شاید تا مدتی بر مشکلات فارغ شوند ولی بعد از مدتی فاجعه بار خواهد شد.

وی گفت: هزاران نفر مستقیم و غیر مستقیم در این حرفه فعالیت دارند و شهرداری به خاطر منافع خود و لاپوشانی کم کاری و نواقص خود نمیتواند مانع فعالیت اعضای این صنف گردد.

کاظمی منفرد در پایان افزود: بنده به عنوان نماینده اعضای شاغل در این حرفه با تمام وجود از حق و حقوق این اعضا دفاع خواهم کرد و در صورت لزوم از طریق مراجع قضایی جهت احقاق حق این اعضا اقامه دعوی خواهم نمود.

وی افزود: بنده خودم را مسئول میدانم و اجازه نمیدهم حقی از این اعضا ضایع گردد و به شهردارهای تمامی شهرستانها و استانها اعلام میدارم به منظور ارائۀ راهکار مناسب جهت ساماندهی صحیح و کنترل آلایندگی ها و ایجاد زیرساختهای مناسب و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و ایجاد اشتغال و تولید و تسهیل در رفع موانع، آماده کمک و ارائه مشاوره میباشم.

الهم اجعل عواقب امورنا خیرنا

اصغر کاظمی منفرد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان حرفه فلزات ذوبی و صنعتی شهرستانهای غرب استان تهران

مطالب مرتبط
دیدگاه شما