کدخبر : 6918
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۷

افزایش قیمت مواد اولیه چاپ

عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران از افزایش قیمت مواد اولیه مصرفی چاپ چون زینک،‌ الکل‌، مرکب‌، کاغذ و مقوا طی هفته ‌های گذشته در سایه نبود نظارت انتقاد کرد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ احمد ابوالحسنی، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران در گفت ‌و گو با تسنیم،‌ با انتقاد از افزایش قیمت ناگهانی زینک در بازار گفت: طی هفته ‌های گذشته قیمت هر ورق زینک از ۲۲ هزار تومان به ۲۶ هزار تومان رسیده است، تازه این زینک ‌ها از کیفیت درجه ۲ و ۳ برخوردارند.
وی ادامه داد: متاسفانه روز به روز بازار مواد اولیه مصرفی چاپ خراب تر می‌ شود. کاغذ و مقوا،‌ الکل و مرکب نیز به شدت دچار افزایش قیمت هستند.
ابوالحسنی با اشاره به دلایل مواد اولیه مصرفی چاپ گفت:‌ افزایش نرخ ارز موجب شده که واردکنندگان این کالاهای مصرفی قیمت‌ ها را افزایش دهند،‌ در حالیکه این کالاها مدت ها پیش و با نرخ ارز پایین ‌تر به ایران وارد شده ‌اند‌، اما واردکننده و فروشنده با این توجیح که بعدا نمی ‌تواند کالا را جایگزین کند،‌ اقدام به افزایش قیمت کرده است.
وی گفت:‌ متاسفانه هیچ نظارتی هم از سوی سازمان ‌ها و نهادهای مربوطه انجام نمی ‌شود و نظارت بر توزیع اگر انجام شود،‌ ما شاهد این افزایش قیمت ‌ها نخواهیم بود.
ابوالحسنی در پاسخ به اینکه شاید کمبود عرضه موجب افزایش قیمت شده است،‌ گفت:‌ خیر چنین نیست،‌ زینک به اندازه کافی برای مصرف ماه ‌های پیش رو در بازار موجود است.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما