کدخبر : 973
شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
احمد ملاشاهی:

آتش به اختیار ۹ استاندار

 

✅ هیات وزیران برای استانهایی که طعم دمای۴۵ درجه را چشیدند مصوب کرد که ۹ استاندار در واقع آتش به اختیارند ومی توانند با توجه به شرایط ساعات کار ادارات را به ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ تغییر دهند.
استان سیستان وبلوچستان ازجمله این ۹ استان کشور است که البته پرس و جو در باره این مصوبه منوط به یافتن مسئولی مرتبط در استان است که این روزها بسختی می شود در استان یافت. تا پیداشدن مسئولان مرتبط در استان عجالتا درباره این مصوبه باید گفت:
✅ حتما هیات وزیران براساس محاسبه مصرف حامل های انرژی این تصمیم را گرفته اند که البته سیستان وبلوچستان همواره در دستیابی به این حامل ها شرایطی سخت تراز دیگر استانها داشته است. پس اجرای این تصمیم برای دستیابی بهنگام استان ما به انرژی مهم است.
شاهد و مثال اینکه؛ با وجود کاهش تعرفه برق، مردم ازلذت این اقدام خوب بی بهره ماندند چون نوسان و قطعی برق، امان مردم را بریده و شده ماجرای ارزان کمیاب.
✅ باتوجه به تعطیلی مدارس ،اجرای این مصوبه کارچندان سختی نیست واجرای آن، تجربه استان را یک سال بیشتر کرده و مارا جلوتر می اندازد.
✅ اثر فرهنگی این مصوبه بازگشت به الگوی اسلامی کاراست.
باوجود تاکید برسحر خیزی در فرهنگ ما تاکنون هیچ مصوبه برای استفاده از مولفه “سحرخیز باش تاکامروا شوی”، نداشتیم . همانگونه که برای مولفه اسلامی “حقوق کارگر راقبل ازخشک شدن عرقش باید پرداخت” ،تاکنون مصوبه ای نداشتیم.
✅ ودرپایان اینکه این مصوبه تلنگریست برای سیستم کارمندی ما که روزبه روز کم تحرک تر، کم کارتر و پرتوقع تر می شود.
شرایط به گونه ای شده که انگار سازمانها و ادارات باید منطبق با برنامه کارمندان باشد تاکارمندان طبق برنامه سیستم اداری.
کارمندان ما برای کارایی مثل نیروهای بخش خصوصی باید درخدمت سیستم اداری باشند.
کم کم پیدا کردن کارمندی که به موقع ورود کند، درطول ساعت کار مدام سرکار باشد،بخاطر سرویس بچه اش ارباب رجوع رامعطل نکند و به موقع ازاداره خارج شود ازنوادر است ودر حکم کیمیاست .والبته گشایش امور هم همین حالا به همت همین هاست .
ازهمین جهت است که شاید مردم زودتر با این ساعت باتوجه به گرما منطبق شوند ولی کارمندان درچگونگی انطباق خود با این مصوبه چنان درخمیازه به سرببرند که تابستان هم بگذرد.

یادداشت روز: احمد ملاشاهی، خبرنگار خبرگزاری صداوسیمای سیستان و بلوچستان

لینک عضویت در کانال خبرگزاری صداوسیمای سیستان و بلوچستان

https://t.me/joinchat/AAAAAD-FtwBlQiItlSLTxQ

برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما